08

Şubat
YARDIM TIR’LARIMIZ YOLA ÇIKTI

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilimizde hissedilen depremlerden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Samsunspor Kulübü Derneğimiz tarafından başlatılan Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yaşam malzemelerini taşıyan TIR’lar yola çıktı.

Samsunspor Kulübü Derneği’mizin deprem felaketinin ardından başlattığı yardım kampanyasına futbolcular, teknik heyetimiz, taraftarlarımız ve vatandaşlarımız yoğun katılım gösterdi. Store 55’den kışlık malzemeler, futbolcularımız, teknik heyetimiz ve personellerimizin topladığı yastık ve yorgan ile taraftarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen yaşam malzemeleri de afet bölgelerine gönderilmek üzere Nuri Asan Tesisleri’nde TIR’lara yüklendi. 

Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu da TIR yükleme alanına gelerek çalışmalara katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Samsunspor Kulübü Derneği Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İlknur Damla Beytekin, yaklaşık 3 TIR’ın afet bölgelerine gönderileceğini belirtirken, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ise, “Biz futbol adamları, futbolcular ve kulüpler, bölgenin acılarını sarmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Türk futbol tarihinin en büyük kampanyasını futbol üzerinden başlatıp bu insanlara borcumuzu ödeyebiliriz” dedi.

HABERLER