28

Mart
TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ HÜSEYİN EROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, deplasmanda 5-1 kazandığımız Dyorex Boluspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Galibiyeti bu maça gelmek isteyen ve gelemeyen taraftara armağan ettiklerini belirten Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Boluspor gibi evinde çok güçlü bir takıma karşı çok haklı ve çok değerli bir galibiyet elde ettik. Galibiyeti bu maça gelmek isteyen ve gelemeyen taraftarlarımıza ve kalpleriyle yanımızda olan Samsun Halkına armağan ediyoruz” dedi.

Maça tutuk başladıklarını ifade eden Hüseyin Eroğlu, “Maça planımızın dışında tutuk başladık, kalemizi tutan ilk şutta golü yedik. Sonrasında ise maçın tek hakimi bizdik. Oyuna teknik heyet olarak ilk yarıda önemli müdahaleler yaptığımızı düşünüyorum. İlk yarının sonunda beraberliğe ulaşacak 3-4 net pozisyon yakaladık golü yapamadık. İkinci devreye golle başladık ve 60. dakikaya kadar kaleci Çağlar'ın yaptığı iki kurtarışa rağmen Tanque ile skorda 3-1'i yakaladık ve çok rahatladık” diye konuştu.

19 maçtır yenilmediğimizi söyleyen Hüseyin Eroğlu, “Altı maç üst üste kazandık. Ligin en çok kazanan, gol atan, pozisyona giren takımıyız. Şampiyonluktaki tüm rakiplerimize karşı ikili averajda üstünüz. Oynayacağınız 6 maç, yani 540 dakikamız var. Taraftarlarımız 11 senedir Süper Lig'i bekliyor. Bu ligin en iyi takımı olarak Süper Lig hedefimizi yakalayabildiğimiz en kısa sürede matematiksel olarak yakalamak istiyoruz. Taraftarlarımızı, Samsun kentini bayrağımızın da rengi olan kırmızı beyaza boyamaya çağırıyorum ve hafta sonunda ben Samsunsporluyum diyen herkesi Pendikspor maçına bekliyorum” şeklinde konuştu.

HABERLER